Ubucon'08: Ubuntu įgauna pagreitį ir Lietuvoje
Ubuntu – Linux distribucija, nuo pat pasirodymo 2004 metų pabaigoje, tapo viena populiariausių, atvirojo kodo, operacinių sistemų pasaulyje. Tai lėmė jos paprastumas ir patikimumas, ko labiausiai reikia eiliniams namų kompiuterių naudotojams. Būdama paprasta, Ubuntu, atvirojo kodo dėka, suteikia jos naudotojams neribotas galimybes keisti savo sistemą pagal savo poreikius. Tai reiškia, kad kiekvienas turi galimybę keisti kiekvieną, net ir mažiausią operacinės sistemos dalelę, nes visa tai yra atviras kodas!
Lietuvoje jau kurį laiką formuojasi Ubuntu naudotojų bendruomenė, kurių gyvenime Ubuntu tapo ne tik operacine sistema, bet ir tam tikras socialinis ryšys. Socialinis ryšys atsirado todėl, kad Ubuntu pagrindinė varomoji jėga yra jos naudotojų bendruomenė, kurie kartu ir kuria savo operacinę sistemą. Iki šiol Lietuvos Ubuntu bendruomenė apsiribodavo tik neformaliais susitikimas ir diskusijomis uždarame rate. Tačiau šiemet, pirmą kartą, padedant „Atviras Kodas Lietuvai“ (AKL) organizacijai, daromas masinis renginys visiems Lietuvos žmonėms – Ubucon'08.
Ubucon'08 vyks šiais metais, gegužės 17 d., kiek daugiau nei trys savaitės, po naujausios Ubuntu 8.04 versijos, kodiniu pavadinimu Hardy Heron išleidimo. Renginys vyksiantis Vilniaus Universiteto, Matematikos ir Informatikos Fakulteto patalpose (Naugarduko g. 24), neapsiribos vien tik pranešimais ir informacijos lavina naujokams. Renginio dalyviai, padedant Linux profesionalų komandai, turės galimybę į savo atsineštus kompiuterius įsidiegti naujausias Ubuntu bei Baltix operacinių sistemų versijas, diskutuoti rūpimais klausimais, bei gauti patarimus iš žmonių, turinčių ilgametę Linux naudojimo patirtį. Išgirsite žymiausių Lietuvos laisvos programinės įrangos puoselėtojų, pranešimus apie atvirą kodą, Ubuntu filosofiją ir Baltix distribuciją, kurią kuria Lietuvos programuotojai. Susidomėjusius, kviečiame apsilankyti šiam renginiui dedikuotoje svetainėje www.ubucon.lt, kurioje rasite visą informaciją.
Pagrindinė renginio kaltininkė – naujausia Ubuntu versija Hardy Heron. Pagal Ubuntu tradicijas, naujos versijos leidžiamos kas puse metų. Naujos versijos nekelia sumaišties radikaliais pasikeitimas, tačiau kas kart suteikia galimybę mėgautis naujausiais technologiniais pasiekimais ir stebėti stulbinanti progresą. Kokios naujovės laukia paskutinėje versijoje?
Firefox 3
Naujausia populiarios interneto naršyklės versija, kuri daug labiau suderinta su bendra sistemos išvaizda. Naujausia naršyklės versija turi kosmetinių patobulinimų, kurių dėka, naršymas internete tampa dar patogesnis. Ir žinoma, kad būtų dar patogiau, ši naršyklės versija, įvairiose situacijose veikia daug greičiau už savo pirmtakę Firefox 2.
Bracero darbui su CD/DVD
CD/DVD įrašymo programa Bracero geriau integruota į Nautilus bylų tvarkyklę, pasižymi kur kas patogesne naudotojo sąsaja ir yra visais atžvilgiais pranašesnė už ankstesnėse versijose naudota Serpentine.
Transmission darbui su torrent bylomis
Neliko pamiršti ir p2p tinklų naudotojai. Jiems skirta nauja, ypatingo populiarumo sulaukusi, lengva ir paprasta, bet galinga torrent bylų dalinimosi programa Transmission. Lygiai tokia pati programa, pagal nutylėjimą yra naudojama ir MacOSX operacinėje sistemoje.
Nuotolinis kompiuterių valdymas su Vinagre
Xvnc4viewer nuotoliniam kompiuterių valdymui skirta programa buvo pakeista į patogesnę ir spartesnę Vinagre, kuri leidžia stebėti kelias nutolusias sistemas iš karto, automatiškai aptinka tinkle pasirodžiusius serverius, taip pat gali sekti nesenai naudotas sąsajas ir daug daugiau. Būtina išbandyti patiems...
Malonios staigmenos iš Totem video grotuvo
Filmų peržiūros programa Totem turi pagal nutylėjimą įdiegtą galimybę ieškoti ir rodyti video tiesiai iš Youtube ir daugybę kitų nudžiuginsiančių naujovių.
Inkscape – daugiau galimybių maketuotojams
Stipriai atnaujintas Inkscape dabar palaiko PDF formatą, kurio dėka suteikia paprastą atvirojo kodo sprendimą teksto ir grafikos redagavimui PDF dokumentuose. Naudotojai tikrai liks patenkinti galėdami maketuoti skrajutes, plakatus ir kitus dokumentus, juos išsaugoti PDF formatu (arba Inkscape naudojamu SVG formatu) ir išsiųsti juos į spaustuvę nepaliekant Ubuntu ir be jokių nuosavybinių, brangiai kainuojančių priemonių pagalbos.
Active Directory
Likewise Open suteikia vientisą Ubuntu integraciją į Active Directory tinklą. Naudotojai gali tiesiog panaudoti savo Active Directory prisijungimo duomenis, tam kad prisijungtu prie Ubuntu sistemos ir gautų prieigą prie bet kokių kerberos protokolo pagalba veikiančių tarnybų, teikiamų Ubuntu serverio.
Be abejonės, čia paminėta tik maža dalis visų atnaujinimų, patobulinimų ir pakeitimų, kurie laukia naudotojų, nusprendusių savo kompiuteryje įsidiegti Ubuntu 8.04 (Hardy Heron). Daugiau apie visas naujoves sužinosite apsilankę Ubucon'08 renginyje, po kurio išeisite savo kompiuteryje turėdami laisvą, saugią, naujausią ir geriausią operacinę sistemą. Iki susitikimo gegužės 17 d.