ServerAcim

Server Acim bir "Çağdaş Çoksesli Türk Müziği" Bestecisidir ve bir yandan fırsat buldukça Ubuntu ve Kubuntu kullanmaktadır. Linux sistemini seven, Linux işletim sisteminin ülke çapında yaygınlaşmasını isteyen ve bunun için elinden gelen desteği vermeye çalışan bir insandır. Windows köleliği ülkeyi sarmışken, kendisi aslen PARDUS Linux kullanmaktadır, fakat bunun yanısıra Ubuntu ve EdUbuntu projesini de takip etmektedir.

LİLYPOND KILAVUZU

LilyPond nota yazma programını destekleyen bir besteci olarak, Türkiye'deki müzik öğrencilerine ve müzik eğitmenlerine bu yazılımı tanıtmak, kullanımı konusunda fikir ve bilgi vermek üzere "LilyPond Kılavuzu" başlıklı bir sayfa oluşturmaya başlamıştır. Ubuntu ve Kubuntu'da da kullanılabilen LilyPond yazılımı hakkında bilgi almak için aşağıdaki link ziyaret edilebilir.

LilyPond Kılavuzu

Server ACİM | Home Page

Besteci'nin bağımsız web sayfasına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Server ACİM - Bağımsız Web Sayfası

in English

I am a composer. I compose music. I'd graduated from Mimar Sinan Fine Arts University - State Conservatory - Composition and Conducting.

I am also a Free Software Devotee. I am using Ubuntu since its the very first release. As a composer I am using GNU LilyPond too. I am contributing Ubuntu with Turkish translations on Launchpad. I am also the member of GNU-TR translation team. You can see my team membership and my contributions to the GNU-Translation the link below:

http://translationproject.org/team/tr.html

You can take a look of my personal home page: http://acim.name.tr

ServerAcim (last edited 2010-07-18 20:38:36 by 78)