ZasadyPracy

Differences between revisions 2 and 3
Revision 2 as of 2008-10-14 08:15:04
Size: 2616
Editor: 91
Comment:
Revision 3 as of 2008-10-23 10:43:05
Size: 3070
Editor: 91
Comment: zasady tlumaczenia
Deletions are marked like this. Additions are marked like this.
Line 25: Line 25:
== Zasady tłumaczenia ==

 * Należy się koniecznie zapoznać ze stroną http://tlumaczenia.wikidot.com/ubuntu:ubuntu i stosować do zawartych tam zasad
 * Terminy w pierwszej kolejności sprawdzamy na http://en.pl.open-tran.eu/
 * Nazwy charakterystyczna dla projektu Ubuntu (nazwy zespołów, imprez, cyklicznych wydarzeń, etc.) sprawdzamy na https://wiki.ubuntu.com/UbuntuWeeklyNewsletter/PL/Slownik Tam też należy dopisywać nowe terminy
Line 36: Line 42:
gdzie XX oznacza numer kolejnego wydania. Do założenia strony należy wykorzystać szablon o nazwie "UbuntuWeeklyNewsletter/PLIssueTemplate" Bardzo proszę o niemodyfikowanie szablonu - jest on utrzymywany w repozytorium baazar. gdzie XX oznacza numer kolejnego wydania. Do założenia strony należy wykorzystać szablon o nazwie "UbuntuWeeklyNewsletter/PLIssueTemplate" Bardzo proszę o niemodyfikowanie szablonu - jest on utrzymywany w repozytorium bazaar.

Zasady

Poniżej znajdziesz zbiór zasad pracy z wydaniami UWN. Przestrzeganie tych zasad pomoże nam zachować jako taki porządek. Jeśli masz pomysły jak usprawnić nasza pracę, napisz na listę dyskusyjną: uwn-pl@lists.launchpad.net (powinieneś posiadać konto w Launchpad)

Ogólne informacje

Zapoznaj się z https://wiki.ubuntu.com/UbuntuWeeklyNewsletter/UUTT

Oryginalny UWN jest wydawany w niedzielę, tłumaczenia powinny być gotowe do kolejnej środy, aczkolwiek idealną sytuacją jest zakończenie tłumaczenia zaraz po wydaniu oryginalnego UWNa.

Nie wszystkie informacje z oryginalnego UWN będą interesujące dla polskich czytelników, dlatego należy dokonać ich wyboru. Kryteria wyboru są subiektywne: jesteś również członkiem polskiej społeczności Ubuntu, zakładamy więc, że informacje interesujące dla Ciebie będą interesujące również dla innych polskich użytkowników.

Do informacji z oryginalnego wydania dodajemy w każdej sekcji wiadomości z Polski. Mamy nadzieję, że w miarę dojrzewania projektu zostaniemy zasypani informacjami przez samych użytkowników. DO tego czasu warto śledzić polskie serwisy informacyjne i sukcesywnie dodawać informacje w ciągu tygodnia przed wydaniem UWN.

Przebieg prac

Uwaga: zasady nie są sztywne, dopuszczamy pewne odstępstwa, aczkolwiek trzymanie się zasad ułatwi utrzymanie porządku.

Dzień

Prace do wykonania

Uwagi

czwartek - poniedziałek

zbieranie artykułów, linków oraz postów z Polski

poniedziałek - środa

Wybór materiałów z oryginalnego UWN oraz tłumaczenia. Rozpoczęcie pisania podsumowań dla zgromadzonych materiałów z Polski

czwartek

Koniec tłumaczeń i tworzenia lokalnych wiadomości. Sprawdzenie formatowania, korekta, etc.

czwartek (wieczór)

Publikacja CBU w lokalnych mediach (ubuntu.pl, linuxnews.pl, 7thguard.net) oraz na dedykowanej stronie i wiki

Zasady tłumaczenia

Zespół

Nowy numer - co robić

W momencie wydania UWN (niedziela), należy założyć nową stronę wiki wg. schematu:

https://wiki.ubuntu.com/UbuntuWeeklyNewsletter/issueXX/PL

gdzie XX oznacza numer kolejnego wydania. Do założenia strony należy wykorzystać szablon o nazwie "UbuntuWeeklyNewsletter/PLIssueTemplate" Bardzo proszę o niemodyfikowanie szablonu - jest on utrzymywany w repozytorium bazaar.

Od tego momentu można dodawać nowe treści.

Informacje z Polski dodajemy w odpowiednich sekcjach:

UbuntuWeeklyNewsletter/PL/ZasadyPracy (last edited 2008-10-23 10:45:15 by 91)